kemal.net – bilgi deposu

ios’a dönüş

Uzun süredir xiaomi kullanmaktaydım. Xiaomi cihazlar çok randımanlı. Bunu uzun uzun test edip gördüm fakat en sıkıntılı kısmı cihazların dayanıksız olması. En son kullandığım mi9t pro cihaz performans olarak çok üst düzeydeydi. Bir kaç ufak badireden sonra iphone11 e dönüş yaptım.

Cihazı aldığımda yazılım olarak jailbreak e uygun olmayan yazılım ile geldi. Bu durum gerçekten canımı çok sıkmakta… Çünkü xiaomi cihazımda alışmış olduğum modifiye edilmiş aplikasyonlar burada kullanılmıyordu… Biraz karın ağrısı biraz araştırma sonrasında ise bir arkadaştan 1 yıllık ipa imzası satın aldım.

Nedir bu imza ?

Bu imza ile modifikasyon edilmiş ipa dosyalarını cihazımda kullanabiliyordum. En çok kullandığım ise instagram++ uygulamasıydı. Bunu daha önce ki insta aero yazımda belirtmiştim. Bu şekilde cihazıma indirdiğim bir imza ile bu tür ipaları ayrı bir marketten indirip kullanabiliyorum. Mesela instagram++, Whatsapp++, youtube++ ve bir kaç program daha ( spotify mesela çok hoş… )

Özet olarak;

Dayanıklılık olarak xiaomiden daha dayanıklı iphone ile yoluma devam etme kararı aldım. Ayrıca en güzel tarafı ise MacBook ile uyumlu olması… Diğer detayları ileride tekrar belirteceğim…

yine aklınıza takılanlar olursa info@kemal.net‘e mail atabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.