kemal.net – bilgi deposu

iPhone 12 pro max

iphone11 macerasına 5 ay önce son verdim ve yerine 12 pro max aldım. bu esnada kamera ile ilgili ufak geliştirmeler yaptım kendime. filtre kullanımları çok önemliymiş. ama asıl önemli olan nokta ise jailbreak. mevcut sürümde jb yoktu bu yüzden ipawind ile yola devam ettim. geçtiğimiz günlerde ipawind in de süresi bitince mecburi aylık yenileme yaptım.

aklımda o kadar çok uygulama mevzusu var ki anlatamam ama bu jailbreak gelmeyişi çok can sıkıcı. jailbreak gelmesiyle birlikte ipawind e elveda diyerek tweaklerle yola devam edeceğim. Android cihazlar ve IOS arasında ki en büyük sıkıntı da bu. gerçekten IOS jailbreak yapılmadan bir hiç desem yeri var. Bir nebze olsa da yükümü ipawind ile hafiflettim ama bu telefonların deryası o kadar büyük ki ben sadece bir damlası ile devam ettim bu süreçte.

kısa sürede jailbreak çıkması dileklerimle. ( sanırım yaklaşıyor yaklaşmakta olan ) biraz karmaşık ve özensiz bir yazı oldu ama bende bunu burada tutmak için yazdım. ekleyeceklerime buradan bakacağım.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.