kemal.net – bilgi deposu

Spor a başladık :)

Geçtiğimiz pandemi sürecinden sonra ve öncesinde de almış olduğumuz kiloları vermemiz gerektiğine karar verdik. Gerçekten kötü beslendiğimizin iyice farkına varmamız ve artık kılık kıyafet içine sığışma derdini geçip sağlık açısından ileride çok büyük sorunlar yaşayacağımızı düşündük. Bu süreci bir an önce başlatmak adına Manisa’da bunu en iyi nerede yaparız araştırmasına kısa yoldan hemen tavsiyeler üzerine GEDFİT in sahibi Gürkan Hoca ile anlaştık. Salona giriş kilolarımız kontrol edil. Ölçüler alındı yağ oranları hesaplandı vs.vs.vs… Bu panedemi döneminde salona a mı gidilir diyenler olacaktır. Salon birebir mantığı ve max. 4 kişi salonda olacak şekilde hazırlanmış. Koku, etrafta gezinip moralinizi bozan insanların olmadığı hatta ve hatta seviyesi yükseklerde olan insanların geldiği bir salon haline gelmiş. Spor sonrası kahve, hoş sohbet de cabası.

Neyse 1 aylık süreçte, her gün yenilen çikolata, cips ve diğer sağlıksız gıdalar hayatımızdan çıkarıldı. Sağlıklı beslenmeye ve düzenli şekilde yeme içmeye başladık. 2 günde 1 salona gidiyoruz ve bunu da bisiklet ile yapıyoruz. Toplamda gidiş dönüş olarak 12 km civarı tutuyor. Hem spor hem de eğlenceli şekilde geçiyor yol eşimle birlikte.

Bu 1 ay sonunda gayet tam bölgesel olarak 5-7 kiloluk bir atık yapmışız 🙂 iki adet gizli foto var yazıda ve başlangıç ölçüleri. Bu yazının devamı Ekim ayında tekrarlanacak ve o gün başlangıç ve bitiş ölçüleri eklenecek.

Spor güzelmiş 🙂

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.